LNVF / Naujienos

Siūlymai dėl sąžiningesnių maisto produktų tiekimo grandinės dalyvių santykių

Dideli įvairių šalių kainų skirtumai yra tiesiogiai susiję su nevienoda perkamąja galia. Naujosios valstybės narės ne tik kad nepasiveja kitų šalių, bet vis labiau atsilieka. Todėl Europos Komisija turėtų remti naujas valstybes nares, kad sumažėtų skirtumai ir būtų užtikrintas optimalus bendrosios rinkos veikimas.

Visose šalyse didieji mažmeninės prekybos tinklai sudaro oligopolį. ES Statistikos duomenys apie užimamą rinkos dalį rodo, kad visur nedidelė dalis mažmenininkų kontroliuoja didžiąją dalį rinkos. Europos ekonominių ir socialinių reikalų komitetas (toliau EESRK) mano, kad toks oligopolis suteikia jam priklausančioms įmonėms labai stiprias derybines pozicijas tiekėjų atžvilgiu ir tai sudaro joms galimybę tiekėjams primesti toli gražu nesubalansuotas prekybos sąlygas.

Pamoka apie vartotojų teises Vilniaus Radvilų gimnazijoje sulaukė aplodismentų

Radvilų gim.logo

2016.04.27 dieną Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija atsiliepė į Vilniaus Radvilų gimnazijos socialinio pedagogo Kazimiero Grinkevičiaus prašymą ir kartu su socialiniais partneriais surengė didelio susidomėjimo sulaukusią pažintinę Vartotojų teisių pamoką 9-12 klasių mokiniams.

Projekto „Vartotojų klasė“ komanda susitiko Paryžiuje

Projektas Consumer Classroom (liet. Vartotojų klasė) – tai 24 kalbomis (taip pat ir lietuvių kalba) prieinama mokytojų bendradarbiavimo platforma – pagalba mokytojui.

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba

2016 m. balandžio 14 d.

http://vmvt.lt/naujienos/pasirasyta-sutartis-su-lietuvos-nacionaline-vartotoju-federacija

Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos nacionaline vartotojų federacija (LNVF) dėl bendradarbiavimo siekiant užtikrinti vartotojų teisių apsaugą. Sutartį pasirašė VMVT direktorius Jonas Milius ir LNVF prezidentė Alvita Armanavičienė.

"Vartotojų gidas" - apie namų administratorius

Pasak K.Simonavičiaus universiteto atlikto sociologinio „Daugiabučių namų gyventojų pasitenkinimo namo administratorių teikiamomis paslaugomis“ tyrimo, „namo administravimo paslaugas respondentai vertina kaip vieną iš trijų sričių, kuriose dažniausiai pažeidžiamos vartotojų teisės“. Kokias paslaugas daugiabučių namų gyventojams teikia administratoriai ir kokios dažniausios nepasitenkinimo priežastys? Kiek ir kodėl vartotojų netenkina administratorių veikla, susijusi su namo renovacija? Kur vartotojams kreiptis dėl pažeistų teisų, susijusių su administratorių teikiamų paslaugų kokybe? Pokalbis studijoje su Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidente Alvita Armanavičiene, K.Simonavičiaus universiteto Teisės fakulteto prodekane Jolita Malinauskaite, Aplinkos viceministre Daiva Matoniene,  ir energetikos ekspertu Rimantu Zabarausku.

http://www.lrt.lt/radijas/laidos/14300/vartotojo_gidas

Kaip išsaugoti blunkančius pirkimo čekius?

Prekėms taikoma garantija išgaruoja? Kaip išsaugoti blunkančius pirkimo čekius?

"Administracinis teismas pripažino, kad vilniečiai mokėjo padidintas šilumos kainas".

Dar 2010 m. gruodžio 10 d. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEK), neatsižvelgdama į specialistų pastabas, patvirtino UAB “Vilniaus energija“ bazinę šilumos kainą penkiems metams, iki 2016 metų. Nauja šilumos kaina, energetikos specialistų nuomone buvo nustatyta nepagrįstai didelė, todėl 2011 m. sausio 14 d. pareiškėjai Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija (prez. Alvita Armanavičienė), B.C. ir J.B., (adv. Antanas Suslavičius), paprašė teismo panaikinti priimtą nutarimą „Dėl šilumos bazinės kainos dedamųjų uždarajai akcinei bendrovei „Vilniaus energija“, nes, nutarimas neatitiko LR šilumos ūkio įstatymo įstatymo tikslų, t.y. mažiausiomis sąnaudomis užtikrinti patikimą ir kokybišką šilumos tiekimą šilumos vartotojams, ir įpareigoti Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją priimti naują nutarimą.

Apgintos „Go Planet Travel“ turistų teisės Administraciniame teisme

Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija, kartu su Justo Vilio advokatų kontora, atstovaudama nukentėjusių nuo „Go Planet“ nemokumo vartotojų interesams, organizavo kreipimasi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, kuris 2016 m. kovo 03 d. nusprendė, kad atsakovas - Lietuvos valstybę atstovaujanti Ūkio ministerija padarė pakankamai rimtą ES teisės pažeidimą irturi pilnai atlyginti turtinę žalą turistams, nukentėjusiems, dėl netinkamo, direktyvos „Dėl kelionių, atostogų ir organizuotų išvykų paketų“, perkėlimo į Lietuvos teisės aktus, t.y. pilnai atlyginti nukentėjusių turistų, kurie kreipėsi į teismą, turtinę žalą.

Penkis metus tesęsis teismų maratonas baigėsi pergale

Dar 2010 m. gruodžio 10 d. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija vienašališkai, neatsižvelgdama į specialistų pastabas,patvirtino UAB “Vilniaus energija“bazinę šilumos kainą penkiems metams, iki 2016 metų. Nauja šilumos kaina, energetikos specialistų nuomone buvo nustatyta nepagrįstai didelė.

Kokia kaina vartotojai moka už energetinę nepriklausomybę?

Naujieji metai prasidėjo keliais svarbiais įvykiais energetikoje. Jau tapo įprasta, kad energetika mums yra kažkas panašaus į bandymų poligoną, kuriame įvairios politinės jėgos ir jų ministrai eksperimentuoja, mokosi, daro klaidas, nepripažįsta klaidų ir jas pavyzdingai kartoja, tačiau visi vieningai ir kaip susitarę tvirtina, kad jie padidino Lietuvos energetinę nepriklausomybę.

Pirm Antr Treč Ketv Penk Sat Sekm
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30